Субота
18.05.2024
23:59
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Сонячна квітка
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

...
Мої статті [5]
Опис досвіду [1]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 34

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Мої статті

Григір Тютюнник «Климко» Воєнне дитинство в повісті. Ідея самопожертви.

Тема:Григір Тютюнник «Климко» Воєнне дитинство в повісті. Ідея самопожертви.
Мета:продовжити роботу над змістом повісті,донести учням глибинний
зміст повісті про дітей,допомогти усвідомити ідею твору ,її майстерне,
художньо переконливе втілення; розвивати навички аналізу епічного
твору,уміння формулювати свої думки з приводу прочитаного,
оцінювати життєві ситуації,вчити характеризувати образ Климка;
виховувати важливі гуманні якості людини – почуття
відповідальності,співчуття до ближнього,милосердя,наполегливість
у досягненні мети.

Обладнання:підручник,зошити з літератури,портрет письменника,
ілюстративний матеріал,музичний супровід,технологічні карти.
На дошці:тема уроку,епіграф,портрет,ілюстрації,цілі уроку

О перший біль тих не дитячих вражень,
Який він слід на серці залиша!
Л.Костенко

                                                                   Хід уроку

     І Організаційно- вступна частина.
Цілевизначення(постановка завдань)
- усвідомити глибинний зміст повісті про дітей;
- розкрити ідею самопожертви;
- вчитись характеризувати головного героя повісті;
- вчитись бути гуманними,милосердними,наполегливими у досягненні мети
ІІ Актуалізація досвіду і корекція опорних знань.
Перевірка домашнього завдання.
Учитель.Щоб досягти мети та цілей уроку, дуже важливо добре попрацювати,згадати зміст повісті, зустрітися з героєм, проаналізувати його дії та вчинки.
Літературний диктант
- Яка епоха зображена в повісті?
- Харч,який герої твору вважали найціннішим?
- Місто, до якого подорожує Климко?
- Що продавала Наталя Миколаївна на базарі?
- Місце,де герої твору набирали вугілля?
- По що необхідно було сходити Зульфату до Файзуліних?
- Хто завдав шкоди мешканцям поселення?
- Якого місяця згоріла станція, де мешкав Климко?
- За допомогою Зульфата Климко позбавився у своєму помешканні …
- Дідусь Гарєєв працював у…
- На яке місто, за словами дідуся Гарєєва, «пішов німець»?
- Пізнайте героя за його зовнішністю:»…у ватяних штанях,вовняних шкарпетках і гостроносих шахтарських чунях».
Учитель.Результати диктанту,який ви щойно написали, свідчать про те,що ви
добре знаєте зміст повісті,а це допоможе сьогодні у подальшій роботі.

ІІІ Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу.
1 Слово вчителя елементами бесіди.
- Кожен народ, як і кожна людина, має право на свою долю.Історія народу,як і життя людини, має героїчні.трагічні,щасливі та нещасливі сторінки. На долю українського народу випало чимало випробувань.Одним із таких є Велика Вітчизняна війна.
- Випереджувальне завдання (повідомлення учнів).
- Український народ постійно відстоював свою свободу і незалежність від зовнішніх ворогів, та найстрашнішим є те, що жертвами воєн, агресії дорослих стають діти. Тільки доросла людина, оглядаючись на свій пройдений шлях,може стверджувати,що дитинство- це найпрекрасніша пора.Але,на жаль.не кожна людина хоче повернутися в своє дитинство.Не хотів повертатися в своє дитинство і автор Григір Тютюнник.У зрілому віці він говорив: «І на мить не хотів би повертатися у своє дитинство»
- Чому це так?
- Війна не проходить ні для кого безслідно.Вона приходить у тривожних снах,і,як писала Ліна Костенко:
О перший біль тих не дитячих вражень,
Який він слід на серці залиша!
І ці слова є епіграфом нашого уроку(записують у зошити).
- Діти,а що спільного в дитячих долях автора і героя повісті?
- Так,обидва вони зустрілися з утратою близьких,рідних.горем,самотністю,
голодом.смертю.
2 Композиція твору(по елементний аналіз).Теорія літератури.
3 Дослідницько-пошукова робота.(робота в групах).
І група.Робота з ілюстраціями.
ІІ група.Характеристика Климка.
ІІІ група.Комунікативно-ситуативне завдання «А як би ти вчинив на місці Климка?»
ІVгрупа.
4 Виступи представників груп.
5 Підсумок.Фінал твору трагічний.Климко загинув.
- А як називається таке явище,коли людина,заради життя іншої людини,приносить в жертву своє власне?
Самопожертва.(словникова робота).
- Чи можемо ми стверджувати,що головною думкою,або ідеєю.заради якої написаний твір,є ідея самопожертви?
- А як ви думаєте,явище самопожертви характерне було людям тільки у роки війни чи й зараз ми можемо бути його свідками?
6 Інтерактивна вправа «Мікрофон»
- Уявіть собі,що ви тримаєте в руках мікрофон.Продовжіть речення: «Я порадив би друзям прочитати повість «Климко»,бо…
ІV Рефлексія та оцінювання учнів.
- Що ми робили на сьогоднішньому уроці?
- Чи досягли поставленої мети?
- Що з уроку ви взяли для себе?
- Виразіть свій настрій одним словом.
Оцінювання.
V Домашнє завдання.
- Написати твір-мініатюру «Чи хотів би я мати такого друга як Климко?»
- Завдання 11-12 з підручника,стор.166(письмово)
VІ Підсумок уроку.
Слово вчителя.
«…Самовідданість. Вона єдина позбавлена егоїстичних підвалин.Особливо самовідданість тиха,не героїчна.Це і подобалося мені в Климкові.
Я не хотів би,щоб хтось маленький – підліток чи юнак – ішов по світлій своїй,але розореній землі,не хотів би.щоб хтось питав: «Тьотю.чи можна у вас водички напитись?»А вона тягне воду з колодязя,дивиться сумними очима на хлопчика і каже: «Та тобі,мабуть,не водички хочеться.а їсти,синку.Зайди.у нас нічого такого нема.а картопля є».Потім вона у дорогу ще й вузлика зав,язала з картопелькою.Оцим людям.що так близько,на відстані серця,відчувають горе всього народу,я кланяюся сьогодні і присвячую їм найкращі свої почуття…»
Григір Тютюнник.

Категорія: Мої статті | Додав: yulya (27.12.2014)
Переглядів: 1350 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples